Close
Sarıgüllük Mah. Şakir Sabri Cad. No: 56 Şehitkamil / GAZİANTEP
0553 694 6040 isiteknik27@gmail.com
Kombi Servisi

Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisat firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu yönden baktığınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir.

Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bilgi birikimi olmayan firmaların bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Uzmanlar kombi bakımı yapılmasını ısrarla anlatırken tesisatın ne kadar önemli olduğunu söylemiyorlar. Günümüzde kombi bakım çalışması elektrik süpürgesiyle içinin tozunu almaktan ibaret olmuş. Zaten kombi bakımı yaptırdığınızda arıza yapmayacak diye bir kaide yok. Şimdi gelelim neden petek temizliği yaptırmalıyım sorusuna. Biz diğer firmaların abartarak söylediği gibi yakıttan %30 tasarruf edersiniz yalanını söylemeyeceğiz. Basit bir örnekle açıklarsak çay demliklerinde alttaki demliğin dibini kireç bağlarken üstteki ufak demliğin neden kireç tutmadığını biliyor musunuz. Bunun sebebi kireç ısıyla temas den noktada daha fazla oluşmasından kaynaklanır. Kombi tesisatında en fazla kireç oluşan nokta suyun ısındığı eşanjördür. Kombi bakımı esnasında sadece süpürgeyle toz alındığı için maalesef eşanjör temizliği yapılmıyor. Kalorifer tesisatlarında petek temizleme yapılırken firmamızın kullandığı koruyucu kimyasal suyun geçtiği tüm kombi parçalarını ayna gibi tertemiz yapar. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamen yok eder. Bu sayede hiç para vermeden kombi temizliğiniz de yapılmış olur. Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için düzgün bir şekilde iletimi sağlandığında aldığınız ısı verimi oldukça artacaktır.

Hemen Ara !